szukaj:
Menu
Strona główna
O nas
Wiadomości
Galeria
Spotkanie świąteczne
Linki
Kontakt
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
5.04.2014 SP-DX-CONTEST
tutaj możma sprawdzić czy log dotarł do komisji zawodów:Już za 2 tygodnie czołowe polskie zawody SP-DX. Postarajmy się aby nie zabrakło żadnego znaku który może uaktywnić się na pasmach, cały świat na nas czeka !


Zapraszamy do udziału w SP DX Contest 2014. Zawody tradycyjnie odbywają się w pierwszy pełny weekend kwietnia. W 2014 roku jest to 5 - 6 kwietnia. Zawody trwają 24 godziny, zaczynają się o 15:00 UTC w sobotę, kończą się o 15:00 UTC w niedzielę.

W 2013 roku obchodziliśmy 80. rocznicę organizacji pierwszej edycji zawodów. Zeszłoroczne, jubieluszowe zawody zgromadziły rekordową liczbę uczestników: do Komisji wpłynęły 2373 logi z 94 podmiotów DXCC. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się utrzymać ten wysoki poziom, ale nie będzie to możliwe bez waszego udziału i pomocy. Dlatego zapraszamy do licznego udziału w SP DX Contest 2014.

Przypominamy także o współzawodnictwie Oddziałów Terenowych PZK. Wynik OT jest obliczany jako suma punktów zdobytych w zawodach przez członków Oddziału pomnożona przez współczynnik aktywności. Współczynnik aktywności to ilość członków OT startujących w zawodach podzielona przez liczbę wszystkich członków Odziału. Obliczenia są dokonywane na podstawie danych członkowskich PZK z początku kwietnia.
regulamin poniżej.


  http://www.hornucopia.com/contestcal/weeklycont.php#5171
------------------------------------------------------------
SP DX Contest - regulamin zawodów

Organizatorzy: Polski Związek Krótkofalowców oraz SPDXC - Stowarzyszenie Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych.

Termin Zawodów: pierwszy weekend kwietnia - od 15:00 UTC w sobotę do 15:00 UTC w niedzielę

Pasma: 160, 80, 40, 20, 15 i 10m wg Band Planu IARU dla zawodów KF.

Emisje: PHONE i CW. Łączności na PHONE i CW z tą samą stacją w kategorii MIXED liczą się oddzielnie. Łączności mieszane (PHONE /CW) nie są zaliczane.

Wywołanie w zawodach:
dla stacji polskich:"CQ CONTEST" na PHONE oraz "CQ TEST" na CW.
dla stacji zagranicznych: "CQ SP"

Numery kontrolne:
stacje polskie nadają trzy lub czteroznakowe grupy kontrolne składające się z raportu RS lub RST oraz jednej litery, oznaczającej województwo (np. 59B na PHONE czy 599B na CW). Stosowane są następujące skróty województw: B, C, D, F, G, J, K, L, M, O, P, R, S, U, W, Z;
stacje zagraniczne nadają pięcio lub sześciocyfrowe grupy kontrolne składające się z raportu RS lub RST i kolejnego numeru łączności poczynając od 001 (np. 59001 na PHONE lub 599001 na CW).

Punktacja:
stacje polskie:
  QSO ze stacją DX: 3 punkty;
  QSO ze stacją z Europy: 1 punkt;
  łączności ze stacjami polskimi nie zalicza się;
stacje zagraniczne: QSO ze stacją polską: 3 punkty

Mnożnik:
dla stacji polskich: kraje wg aktualnej listy DXCC bez SP liczone oddzielnie na każdym paśmie i niezależnie od rodzaju emisji;
dla stacji zagranicznych: województwa SP liczone oddzielnie na każdym paśmie i niezależnie od rodzaju emisji, maksymalnie 96 (16województw x 6 pasm).

Wynik końcowy: Suma punktów za QSO ze wszystkich pasm pomnożona przez sumę mnożników ze wszystkich pasm.

Klasyfikacje:
A. MOAB MIXED,
B. SOAB MIXED HP,
C. SOAB MIXED LP,
D. SOAB MIXED QRP,
E. SOTB MIXED,
F. SOAB PHONE HP,
G. SOAB PHONE LP,
H. SOSB PHONE,
I. SOAB CW HP,
J. SOAB CW LP,
K. SOSB CW,
L. SWL MIXED.

Definicje kategorii i określenia stosowanych skrótów:
MO: Multi-Operator Single-Transmitter oznacza, że w danym momencie może być emitowany dokładnie jeden sygnał oraz ogranicza się łączną ilość zmian pasm i emisji do 12 w ciągu pełnej godziny zegarowej.
SO: Single Operator oznacza, że wszystkie czynności obsługi stacji, zapisu łączności i ich kontroli wykonywane są przez jedną osobę. Ponadto w danym momencie może być emitowany dokładnie jeden sygnał oraz ogranicza się łączną ilość zmian pasm i emisji do 12 w ciągu pełnej godziny zegarowej.
SOTB: Single Operator Three Band - SO na trzech dowolnie wybranych pasmach.
HP: High Power - maksymalna moc wyjściowa ograniczona wyłącznie licencją.
LP: Low Power - maksymalna moc wyjściowa: 100 W
QRP: maksymalna moc wyjściowa: 5 W
AB: All Band
SB: Single Band
MIXED: Mixed Mode
Uczestnik deklaruje udział wyłącznie w jednej kategorii, podając pozostałe QSO do kontroli.

Nasłuchowcy:
nasłuchowców polskich obowiązuje odebranie znaku stacji zagranicznej, nadanej przez nią grupy kontrolnej oraz znaku korespondenta polskiego;
nasłuchowców zagranicznych obowiązuje odebranie znaku stacji polskiej, nadanej przez nią grupy kontrolnej oraz znaku korespondenta zagranicznego.
Punktację za przeprowadzone nasłuchy, mnożniki oraz wynik końcowy oblicza się tak samo jak dla nadawców. Zarówno stacja polska jak i zagraniczna może być wykazana w logu tylko jeden raz na danym paśmie i daną emisją z wyjątkiem sytuacji kiedy jedna ze stacji daje nowy mnożnik.

Wyniki: tabele wyników dla stacji zagranicznych sporządzane będą według krajów reprezentowanych przez stacje uczestniczące w zawodach dla poszczególnych kategorii. W kategorii QRP dla stacji zagranicznych tabela będzie sporządzona według kontynentów. Dla stacji polskich tabele wyników sporządzane będą według deklarowanej kategorii. Niezależnie sporządzane będą tabele TOP wszystkich kategorii.

Dyplomy: za czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach będą przyznawane dyplomy, których ilość w poszczególnych kategoriach ustali każdorazowo Komisja Zawodów w zależności od ilości uczestników w poszczególnych kategoriach oraz uzyskanej ilości punktów przez czołowe stacje. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach i w poszczególnych krajach oraz kontynentach mogą otrzymać specjalne plakiety sponsorowane indywidualnie przez nadawców i dowolne zainteresowane tym podmioty. Przewiduje się również możliwość przydzielania nagród ukierunkowanych przez fundatorów.

Dzienniki:
dzienniki w postaci elektronicznej w formacie Cabrillo należy przesyłać na adres:
<spdxc-logs@pzk.org.pl>
Plik Cabrillo powinien być załącznikiem, a w temacie listu należy umieścić znak wywoławczy. Stacje przesyłają dzienniki pisane odręcznie na adres:
   Polski Związek Krótkofalowców,
   SPDX Contest Committee,
   P. O. Box 320,
   00-950 WARSZAWA,
   POLAND
Dzienniki należy wysłać nie później niż do końca kwietnia danego roku, decyduje data nadania przesyłki. Dzienniki elektroniczne w innych formatach niż Cabrillo oraz papierowe wydruki komputerowe mogą zostać użyte do kontroli przy braku możliwości ich automatycznego przetworzenia.

Dyskwalifikacja: Przekroczenie przepisów dotyczących krótkofalarstwa, niesportowe zachowanie się podczas zawodów lub nieprzestrzeganie Regulaminu Zawodów są wystarczającą podstawą do dyskwalifikacji.

Sprawy sporne: Decyzje Komisji Zawodów są ostateczne.

Wykaz prefiksów stacji polskich: 3Z, HF, SN, SO, SP, SQ, SR
Organizatorzy: Polski Związek Krótkofalowców, SP DX Club
-------------------------------------------------------------
na podst.
http://www.spdxcontest.pzk.org.pl/reg/reg_sp.html 
sp9mdy | 27.03.2014 comment.php?what=news&id=2212 |
Kalendarz
Sierpien
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Ankieta
Jak Ci się podoba nowa strona SP9KJU
jest super!
dobra
przejdzie
marnie

[wyniki | ankiety]
© 2008 SP9KJU. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.006 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch