szukaj:
Menu
Strona główna
O nas
Wiadomości
Galeria
Spotkanie świąteczne
Linki
Kontakt
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
Krótkofalarski Dzień Dziecka 6.01.2013  Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich klubów krótkofalarskich w Polsce o przyłączenie się do akcji i aktywność w dniu 6 stycznia 2013 r. Pomysłów na pracę z najmłodszymi może być tyle, ile czynnych stacji klubowych i kadry do opieki nad nimi. Od zaproszenia do radiostacji klubowej dzieci własnych czy znajomych, przez wejście we współpracę ze szkołami i innymi placówkami oświatowymi, do organizacji specjalnych stanowisk poglądowych z czynnymi urządzeniami KF i UKF, jak to się czyni przy okazji festynów okolicznościowych bądź imprez naukowych czy kulturalnych.
W tym miejscu warto podkreślić znaczenie stacji klubowych i ich kadr, ponieważ w świetle aktualnych przepisów obowiązujących  w Polsce tylko ten typ radiostacji amatorskich umożliwia legalne nadawanie dzieciom i osobom nie mającym indywidualnych pozwoleń radiowych jako szkolącym się na radiostacji klubowej pod nadzorem operatorów odpowiedzialnych.
ZG PZK przygotowuje wzór pamiątkowego dyplomu, który może zostać wydrukowany w nakładzie stosownym  do planowanej aktywności klubów. Dyplom taki mógłby otrzymywać każdy młody człowiek odwiedzający radiostację, który  z pomocą instruktora nawiąże minimum 1 QSO.
Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie  aktywności w Krótkofalarskim Dniu Dziecka i o zgłaszanie stacji, które będą uczestniczyły w akcji 6 stycznia 2013 r. na adresy mailowe: sp3slu@pzk.org.pl lub klub@sp3pow.pl 
Do usłyszenia na pasmach!
Jarek SP3AYA,  Jerzy SP3SLU

7. Prośba do Oddziałów Terenowych PZK
W imieniu ZG PZK zwracam się z serdeczną prośbą o dotarcie z apelem o aktywność w Krótkofalarskim Dniu Dziecka do kadry klubów krótkofalarskich na Waszym terenie. Być może są radiostacje klubowe z możliwościami technicznymi i operatorskimi trwające w zimowym uśpieniu. Dzień aktywności dziecięcej na pasmach amatorskich może być okazją do uaktywnienia znaków ostatnio rzadko słyszanych, bądź do wyjścia na zewnątrz w sytuacji  gdy wydaje się, iż klubem i krótkofalarstwem słabo zainteresowane jest lokalne środowisko. 
VY 73, Jerzy Gomoliszewski SP3SLU
Z-ca prezesa PZK ds. młodzieży i szkolenia.
sp9mdy | 28.11.2012 comment.php?what=news&id=1380 |
Kalendarz
Czerwiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Ankieta
Jak Ci się podoba nowa strona SP9KJU
jest super!
dobra
przejdzie
marnie

[wyniki | ankiety]
© 2008 SP9KJU. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.007 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch