szukaj:
Menu
Strona główna
O nas
Wiadomości
Galeria
Spotkanie świąteczne
Linki
Kontakt
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
INFO Z PZK

Prezes PZK
Jerzy Jakubowski SP7CBG
Tel: +48 507 081 676
sp7cbg(o)pzk.org.pl2. Rekonstytuowanie prezydium ZG PZK - komentarz.
Zgodnie ze Statutem PZK prezydium ZG PZK jest ciałem kolegialnym. Znaczy to tyle, że KZD wybiera ten organ jako całość.
Funkcje w ramach prezydium ustalają pomiędzy sobą jego członkowie w ramach uzgodnień między sobą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rekonstytuowanie się prezydium miało miejsce w dowolnym momencie kadencji, a szczególnie na samym jej początku.
Po wyborach w czasie XXI KZD prezydium ukonstytuowało się w znanym składzie.
Upłynęło 3 tygodnie podczas których prowadziliśmy różne rozmowy i konsultacje. Wiele się w tym czasie wydarzyło. Po głębokich przemyśleniach mając jako podstawę wszystkich moich dotychczasowych działań rozwój i dobro PZK postanowiłem zaproponować członkom prezydium rekonstytuowanie się. Za Ich zgodą zaproponowałem Jurka SP7CBG na funkcję prezesa PZK, pozostając sam w składzie prezydium jako wiceprezes.
Zakres czynności wykonywanych przeze mnie w zasadzie nie uległ zmianie. Nadal pozostaję rezydentem PZK prowadząc sekretariat ZG PZK, pilnując terminów płatności i utrzymując dotychczasowe kontakty, pomagając kolegom w trudnych sprawach np. o stawianie i o zachowanie anten.
Przy czym, oczywiście we wszystkich najistotniejszych sprawach głos decydujący ma prezes PZK.
Dlaczego tak postąpiłem?
Dlaczego nie chcę być prezesem PZK? Takie pytania zadają mi koledzy telefonując lub pisząc e- maile. Niektórzy wręcz czują się oszukani ponieważ udzielali mi szerokiego poparcia przed i podczas XXI Zjazdu.
Odpowiadam: uważam, że należy dać możliwość wniesienia swojego wkładu i reprezentowania PZK mojemu Koledze Jurkowi SP7CBG. Jurek ma spore doświadczenie w tzw. sprawach trudnych. W ramach PZK np. będąc wiceprezesem w latach 1996- 2000 zajmował się sprawami organizacyjnymi i był „architektem” dwóch ważnych porozumień: z Szefem Obrony Cywilnej Kraju (1999) oraz z MON (2000). Pierwsze z nich do dzisiaj obowiązuje.
Drugim ważnym elementem jest sprawa prestiżu.
Podczas pierwszego posiedzenia prezydium w nocy 20 maja br. uzgodniliśmy, że Jurek SP7CBG jako wiceprezes PZK będzie zajmował się sprawami kontaktów zewnętrznych. W tej działalności wydaje się być ważnym, aby były one kreowane i załatwiane przez szefa jednostki czyli prezesa PZK. Mamy przed sobą trudne zagadnienia. Zarówno na styku UKE - PZK, MŚ - PZK jak i MAiC – PZK , że o kontaktach z parlamentem nie wspomnę. Bezpośredni kontakt prezesa PZK może mieć kapitalne znaczenie dla tej działalności, od której powodzenia zależeć może zarówno przyszłość PZK jak i całego krótkofalarstwa w SP.
Niezależnie od powyższego w ciągu ostatnich 4 lat nastąpił znaczny przyrost zadań i czynności faktycznie wykonywanych przeze mnie jako prowadzącego sekretariat PZK i jednocześnie prezesa. Aby dobrze wszystko działało należało podzielić się niektórymi z nich, ku czemu stworzyłem warunki proponując rekonstytuowanie się prezydium.
Kończąc to oświadczenie apeluję do wszystkich członków i sympatyków naszego 82. letniego stowarzyszenia o wzniesienie się ponad podziałami, o pomoc i współdziałanie zarówno lokalnie jak i ze strukturami PZK, a z członkami prezydium ZG PZK w szczególności.
Życzę krótkofalowcom SP samych ciekawych łączności i sukcesów we wszystkich dziedzinach życia będących Ich udziałem.
Vy 73!

Piotr Skrzypczak SP2JMR wiceprezes PZK

na podst. http://pzk.org.pl/news.php

sp9mdy | 02.07.2012 comment.php?what=news&id=1207 |
Kalendarz
Lipiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Ankieta
Jak Ci się podoba nowa strona SP9KJU
jest super!
dobra
przejdzie
marnie

[wyniki | ankiety]
© 2008 SP9KJU. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.006 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch